Global Site Tag (gtag.js)
top of page

איך להכין בטון בבית ליצירה עשה זאת בעצמך

יציקת בטון עשה זאת בעצמך

 

לא פעם אנשים הפונים אל הסטודיו שלנו שואלים איך מכינים בטון בבית. ובכן, לשאלה הזו אין תשובה אחת ויחידה ואם תחפשו באינטרנט תמצאו לא מעט סרטונים בסגנון יציקת בטון עשה זאת בעצמך. אבל בכל מקרה, הכנת בטון איננה משימה ליחידי סגולה ובבעלי מקצוע מדופלמים בלבד, וכל אחד ואחת יכולים לעשות בדרכים המועדפות עליהם. בשורות הבאות נביא מידע בנושא ונסביר איך מכינים בטון בבית.

 

image_2021-03-04_112425.png
image_2021-03-04_111907.png

למה דווקא בטון?

 

במהלך השנים האחרונות דרך כוכבו של הבטון בתחומי עיצוב הפנים והחוץ, בדגש על עיצוב מודרני המשלב חומרי גלם חשופים ופשוטים, אך לא רק. בתוך כך, הבטון התגלה כחומר מצוין גם להכנת פריטים שונים המשתלבים בבית ובחצר, למשל ספסלים ושרפרפי בטון לגינה או אקססוריז כגון שעוני קיר , גופי תאורה מבטון, , פמוטים, מעצורי דלת, עציצים, קערות, מעמדי נייר מגבת וניירות טואלט, ועוד. ואחד היתרונות של הבטון הוא שכאשר יודעים לעבוד איתו הוא מתגלה כחומר קל להכנה ובעל אפשרויות מעניינות לעיצוב, ללא עלויות גבוהות ועם עבודה מהנה ומספקת.

 

כמה מילים על תערובות בטון

 

אז איך מכינים בטון בבית? ובכן, תחילה חשוב לדעת שישנם עשרות סוגים של בטון המשתנים בהרכב החומרים שבתערובת, בהתאם לייעוד השימוש בבטון. יחד עם זאת, למי ששואל איך להכין בטון בבית נסביר שלרוב הוא התערובת מורכבת ממלט, מים ואגרגט שהינו חול ואבנים, כאשר היחסים בין מרכיבים אלו קובעים את עמידת וחוזק הבטון, כתלות גם במה שאתם מייצרים איתו. מעבר לכך, ישנן תערובות מוכנות של בטון שגם מגיעות עם חומרים שונים המקנים לו תכונות משופרות. לדוגמא, דרך האתר שלנו ניתן להזמין בטון מיוחד שפיתחנו עם זמן עבודה של עד ארבע דקות והתייבשות מהירה של עשרים דקות. מדובר בתערובת חזקה מאוד שמתפלסת באופן טבעי, ומתאימה ליציקות בעובי של עשרה עד חמישים מ"מ. את הוראות השימוש המדויקות תקבלו עם התערובת.

איך להכין בטון בבית ליצירה עשה זאת בעצמך

הכנת בטון ליצירה

 

אז אם השאלה שלכם היא איך להכין בטון ליצירה, אנו בהחלט ממליצים על התערובת שלנו וכמובן גם להצטרף לסדנה שמייד נרחיב עליה. לפני כן, נציין שתהליך ההכנה של התערובת והיציקה עצמה משתנה ממקרה למקרה. למשל, אם אתם לא משתמשים בתערובת שלנו אלא בתערובת של בטון אפור רגיל, יש לקחת בחשבון זמן ייבוש אופטימאלי של 48 שעות לפחות, כתלות בעובי היציקה. אם לא תמתינו מספיק זמן, כאשר תוציאו את היציקה מהתבנית היא עלולה להיסדק ולהישבר. מעבר לכך, בעוד שבבנייה מבצעים אשפרה המסייעת לחיזוק בטון באמצעות הרטבתו במים אחרי שהתייבש והתייצב, הרי שבמוצרים אומנותיים לרוב אין צורך בה אך הדבר תלוי בתנאי מזג האוויר ובדרך הייבוש וכמובן בעובי המוצר עצמו.

 

סדנת בטון עשה זאת בעצמך

 

הבטון אולי נראה כחומר גלם אפרורי ופשוט, אך יתרונות טמון בפשטותו והוא בהחלט מפתיע כחומר ליצירות המשרתות מטרות אסתטיות ופרקטיות. אנו מציעים סדנת יצירות בטון עשה זאת בעצמך שבה מקבלים כלים פרקטיים לעבודה עם בטון, למשל כיצד עובדים ומפתחים תבניות מחומרים ממוחזרים שונים, אילו מרכיבים להוסיף לתערובות וכיצד הבטון מושפע מהם, מאילו חומרים כדאי להימנע, ואילו כמויות צריך להוסיף בהתאם לסוג המוצר. בתוך כך, בסדנת יציקות בטון עשה זאת בעצמך לומדים טכניקות לשיוף בטון עד לקבלת המוצר הסופי, וגם לומדים איך לצבוע בטון במגוון צורות וצבעים, ויוצרים מוצרים פרי ידיכם שישדרגו את מראה הבית. מדובר בסדנא חווייתית וכיפית, מלמדת ומהנה, המתאימה למבוגרים ונוער, ואנו גם ממשיכים ללוות אתכם דרך הווטסאפ לאחר שהיא מסתיימת.

 

דרך האתר שלנו תוכלו להזמין בקלות את תערובת הבטון הייחודית שלנו וכן מקום בסדנא הבאה. מי שרוצה לקבל עוד פרטים או לבצע הזמנות בטלפון מוזמן לפנות אלינו ב- 054-4809905.

bottom of page